Використання переваг виробництва хімічних речовин на місці для виробництва напоїв

Використання переваг виробництва хімічних речовин на місці для виробництва напоїв

Розглянемо перевірені технології виробництва хімічних реагентів на підприємстві для дезінфекції та їх здатність покращувати якість і безпеку води, мінімізуючи при цьому витрати на обслуговування та експлуатацію.

Як світовий лідер у розробці та постачанні рішень для водних технологій, Evoqua пропонує низку інноваційних систем очищення, включаючи УФ-знезараження, озон і актуальні сьогодні електрохлорування та виробництво діоксиду хлору.

Переваги хлорування

Хлорування є основним і успішним методом дезінфекції в муніципальному водопостачанні вже понад 100 років. Він ґрунтується на реакції між водою та соляною кислотою (HOCl) і гіпохлорит-іоном (OCl-). Кислота вступає в реакцію з будь-яким матеріалом, що окислюється, вбиваючи мікроорганізми, руйнуючи клітинні ферменти та клітинні мембрани. Вона високоефективна для знищення кишкової палички, лістерій, сальмонел і допомагає запобігти утворенню біоплівки.

Метод надзвичайно ефективний, але дуже важливо враховувати концентрацію, час контакту та цільові організми. Також слід враховувати склад води, оскільки азот, аміак і наявність органічних речовин впливають на реакцію. Системи виробництва хлору на місці покращуються та оптимізуються за допомогою належного аналізу та контролю – вимірювання та забезпечення стабільності провідності, каламутності, рН, температури та залишкового вмісту речовин є дуже важливими.

Компанія Evoqua впроваджує ефективні системи хлорування на місці для безрозбірного очищення (CIP), обробки поверхонь і охолоджувальної води. Зокрема, очищення на місці є дуже популярним у виробництві напоїв, де процеси досягають 150˚C, а залишковий хлор можна “випаровувати” – ідеально підходить для виробництва безалкогольних напоїв та фруктових соків.

Контроль над виробництвом на місці

Ми в Evoqua вважаємо, що виробництво хімікатів на місці – найбезпечніший і найкращий спосіб дезінфекції хлоруванням, який виключає небезпечне поводження з ними. Це також набагато ефективніший і стійкіший спосіб, який дозволяє задовольнити попит в режимі реального часу. Завдяки ефективній і перевіреній дезінфекції, автоматизованій відповідно до вимог, виробники напоїв можуть зосередитися на виробництві, а не на водопідготовці.

Що стосується локальних систем, ми пропонуємо нашу високо оцінену систему OSEC, яка генерує гіпохлорит на вимогу, а також наші локальні генератори діоксиду хлору. Обидві технології спрощують і покращують процес хлорування, а системи OSEC успішно застосовуються в промисловості та комунальному господарстві вже понад 30 років.

Система OSEC також є стійким рішенням, що дозволяє впроваджувати інновації завдяки використанню “регенерованої” води, покращенню доступу до сировини та операційної незалежності. Завдяки легкодоступним компонентам, спрощеним з’єднанням і відсутності необхідності в інструментах, це міцна, ефективна і надійна система, перевірена клієнтами по всьому світу.

Наші генератори діоксиду хлору використовують низькоконцентровані хімічні речовини із захисними блокуваннями та генерацією на вимогу. Ці системи використовуються в промисловості вже понад 60 років і є в 2,75 рази ефективнішими за звичайні рішення, дозволяючи використовувати відносно низькі дози. Ми пропонуємо попередньо змонтовані, компактні системи з легким доступом до всіх компонентів і зв’язком з заводською SCDA/BMS.

Щоб намалювати ширшу картину переваг хімічної дезінфекції на місці, ми відповіли на деякі з поширених запитань.

Як хімічна дезінфекція зменшує ризик спалахів легіонельозу?

Легіонели містяться у прісній воді майже скрізь і можуть швидко поширюватися в системі: час подвоєння становить лише 3 години при температурі 45˚C. Вони не виживають при температурі вище 55˚C, однак, як правило, постійне нагрівання води не є можливим. Сталий підхід до дезінфекції має важливе значення, і єдиним надійним способом є хімічна дезінфекція, яка може видалити і запобігти утворенню біоплівки. Видалення твердих частинок також є важливим.

Як хімічні методи дезінфекції впливають на цілі сталого розвитку галузі?

З одного боку, сталість може бути пов’язана з довговічністю обладнання та стабільністю процесу, а також з вуглецевим і водним слідом. У зв’язку з цим слід зазначити, що Evoqua постачає перевірене і довговічне обладнання, а наші технології дезінфекції дозволяють повторно використовувати воду. Наприклад, повторне використання води CIP завдяки ефекту осадження хімічних речовин, що подаються. Крім того, система OSEC дозволяє уникнути необхідності транспортування великої кількості води (що міститься в комерційному гіпохлориті натрію) автомобільним транспортом, поряд з міркуваннями щодо розпаду комерційного гіпохлориту.

Враховуючи проблеми та перебої в глобальному ланцюгу поставок хімічних засобів, як можуть допомогти локальні рішення?

Однією з найцікавіших переваг системи OSEC є те, що вам потрібні лише сіль, вода та енергія, які є на вашому заводі, тому вам потрібно лише придбати та зберігати сіль. Це зменшує залежність заводу від ланцюга постачання.

Чи можна застосувати діоксид хлору в головному резервуарі для вхідної води та запобігти корозії обладнання?

При додаванні діоксиду хлору необхідно враховувати дві речі. Перше – надлишок кислоти в розчині діоксиду хлору, друге – діоксид хлору окислює залізо – Fe2+ і Fe3+, випадаючи в осад у вигляді гідроксиду заліза. Ці осади можуть бути середовищем для росту бактерій, а також порушувати інші процеси. Для їх видалення може знадобитися відстійник.

Діоксид хлору просто руйнує біоплівку чи запобігає цьому? Як щодо відшарування біоплівки?

Його ефективність в основному проявляється в боротьбі з біоплівкою. Якщо це нова система, біоплівка не утворюється. В діючій системі біоплівка почне руйнуватися. Рішення полягає в тому, щоб почати з невеликої дози для запобігання подальшому засміченню.

Якщо у вас виникли запитання щодо рішень для хімічної дезінфекції Evoqua та того, як вони можуть сприяти реалізації ваших амбіцій щодо сталого розвитку, будь ласка, зв’яжіться з нами.

Пов'язані продукти