Освітлюємо виробництво пива та безалкогольних напоїв. Обладнання для дезінфекції від Evoqua

Обладнання для дезінфекції від Evoqua

Найкращі поради щодо встановлення УФ-систем на вашому заводі з виробництва харчових продуктів або напоїв.

Постійне зростання ринку мінеральних, бутильованих та солодких вод, пива є гарною новиною для сектору харчових продуктів та напоїв. Для забезпечення тривалого терміну зберігання продуктів дезінфекція як води, так і смакових концентратів має вирішальне значення. Оскільки споживачі стають все більш вибагливими і хочуть, щоб продукти, які вони купують, не містили хімікатів і були максимально натуральними, ультрафіолетове (УФ) опромінення стало однією з найкращих технологій для дезінфекції рідин у секторі харчових продуктів і напоїв.

Ультрафіолетова дезінфекція використовує електромагнітні хвилі в діапазоні UV-C – природному компоненті сонячного світла – для інактивації бактерій та різноманітних інших мікробів. Це метод широкого спектру дії, який інактивує всі відомі мікроорганізми і не містить жодних хімічних речовин, не створює проблем для здоров’я, безпеки та довкілля. Все, що йому потрібно – електропостачання. Однак, щоб отримати максимальну віддачу від вашої УФ-системи, вона повинна бути правильно спроектована, а це означає, що постачальнику УФ-обладнання потрібно надати 5 ключових пунктів інформації, щоб він міг не тільки вибрати правильний розмір реактора, але й розглянути, які ще функції необхідно включити.

Компанія Evoqua твердо переконана в тому, що пропонує гнучкі, індивідуальні системи УФ-дезінфекції, і розуміє, що існує величезна кількість різноманітних потреб, залежно від типу вашої галузі та широкого спектру інших факторів.

Ось 5 найважливіших відомостей, які ви повинні надати своєму постачальнику УФ-обладнання, щоб переконатися, що ви отримаєте правильну систему, яка відповідає потребам вашого бізнесу.

1. ВИЗНАЧЕННЯ ШВИДКОСТІ ПОТОКУ

Перше, що потрібно визначити – швидкість потоку рідини, яку ви хочете обробляти. Це звучить досить просто, але інженери хочуть знати не тільки максимальну, середню і мінімальну витрату, але й режим використання.

Наприклад, якщо нормальний середній потік становить 5 м3/год протягом 6 годин на зміну, а максимальний – 10 м3/год протягом 2 годин, можливо, краще використовувати дві установки по 5 м3/год, одна з яких зазвичай вимкнена, а інша введена в експлуатацію для забезпечення максимального потоку.

2. ВИЗНАЧЕННЯ ТОГО, ЧИ Є ПОТІК БЕЗПЕРЕРВНИМ АБО ПЕРЕРИВЧАСТИМ

Чи є потік безперервним і чи потрібен резервний потік на випадок технічного обслуговування або поломки? Мінімальний потік важливий, тому що деякі великі УФ-реактори потребують мінімального потоку для охолодження.

Не менш важливим є те, чи є потік переривчастим. Якщо це так, може знадобитися вимкнути реактор, але потім, коли він перезапуститься, йому знадобиться час для прогріву, перш ніж він зможе гарантувати повну бактерицидну дозу, і це може призвести до необхідності відправлення продуктів на утилізацію або на лінію переробки.

3. ВИЗНАЧЕННЯ ХАРАКТЕРИСТИК РІДИНИ ДЛЯ УЛЬТРАФІОЛЕТОВОГО ЗНЕЗАРАЖЕННЯ

Наступним етапом є визначення характеристик рідини – більшість УФ-систем обробляють воду, але УФ також використовується для обробки цукрового сиропу. Нам необхідно знати щільність, в’язкість і температуру рідини, включаючи будь-які максимальні та мінімальні коливання. Для того, щоб відбулася дезінфекція ультрафіолетом, випромінювання повинно пройти крізь рідину, і критичним параметром тут є коефіцієнт пропускання ультрафіолетового випромінювання (UVT). Він вимірює, яка частина потужності випромінювання втрачається при поглинанні або розсіюванні променів на ділянці довжиною 1 см через рідину. Зазвичай він вимірюється у відсотках, тому рідина з UVT 80% означає, що 20% інтенсивності УФ-лампи буде втрачено на шляху довжиною 1 см.

Знаючи це, наші інженери можуть розрахувати потужність реактора, щоб компенсувати цю втрату. Іншими корисними характеристиками є каламутність (міра колоїдних частинок, які розсіюють світло), колір і поглинання UV254, які показують, скільки світла поглинається рідиною. Існує досить багато різних одиниць, що використовуються для цих вимірювань, тому переконайтеся, що ви повідомили інженера про них.

4. ВСТАНОВЛЕННЯ ПРАВИЛЬНОЇ ДОЗИ УЛЬТРАФІОЛЕТУ

Нарешті, доза УФ-випромінювання (або флюенс). Один прохід через стандартну УФ-систему з дозою УФ-випромінювання 40 мДж/см2 зазвичай призводить до зменшення кількості більшості бактерій і найпростіших, таких як Cryptosporidium, більш ніж на 4 log (99,99%). Однак деякі дріжджі та плісняві гриби вимагають набагато вищих доз, тому, якщо можливо, повідомте нам, які види присутні (або можуть бути присутніми). Evoqua пропонує широкий асортимент УФ-продуктів, що відповідають вашим конкретним потребам.

Щоб ультрафіолет був ефективним, він повинен рівномірно надходити в усі частини реактора, тому переконайтеся, що в реакторі є вбудований УФ-монітор, який перевіряє, чи надходить необхідна доза. Але це лише частина проблеми.

Один монітор може перевірити лише одну точку в реакторі. Впевненість у тому, що застосована доза досягає всіх ділянок реактора, залежить від конструкції реактора.

Продуктивність реактора може бути перевірена за допомогою типових випробувань з використанням незалежного біоаналізу третьої сторони з використанням живих, сурогатних мікроорганізмів (як правило, бактеріофагів T1 і MS2) за стандартними методами тестування – міжнародно визнаним протоколом є протокол Агентства з охорони навколишнього середовища США, тому попросіть відповідний сертифікат валідації.

5. НАРЕШТІ, ПІДГОТОВКА Є КЛЮЧОВИМ МОМЕНТОМ

Поєднання всієї цієї інформації перед розмовою з постачальником УФ-обладнання принесе корисність, гарантуючи, що ваша система буде відповідати всім вашим вимогам і забезпечить вам роки безперебійної роботи.

Якщо у вас виникли запитання про УФ-системи очищення Evoqua або про те, як вони можуть допомогти вам реалізувати ваші амбіції щодо сталого розвитку, будь ласка, зв’яжіться з нами.

Пов'язані продукти