Системи Evoqua для виготовлення води високої чистоти. Питання та відповіді для медичних лабораторій

Системи Evoqua для виготовлення води високої чистоти 3

Дізнайтеся більше про підтримку якості води у вашій медичній лабораторії, завдяки обладнанню для отримання високочистої лабораторної води.

Які основні світові ринки для медичних лабораторій?

Основними світовими ринками медичних лабораторій є лікарняні, фармацевтичні та клініко-діагностичні лабораторії. Всі вони мають програми, для яких необхідна вода типу I, II, III і IV.  

Чому медичним лабораторіям потрібна очищена вода? 

Вода високої чистоти необхідна для численних процесів, які забезпечують ефективну і результативну роботу наукових і медичних лабораторій. До них відносяться рутинні фонові процедури, такі як ополіскування і миття обладнання, а також обробка інструментів багаторазового використання в центральних стерилізаційних службах (CSSU), де стерилізатори вимагають чистої води.  

У діагностичних лабораторіях, які використовують клінічні аналізатори, вода високої чистоти необхідна для усунення накопичення залишків і біоплівки через домішки, які можуть вплинути на роботу чутливого обладнання. Без неї лабораторіям доведеться виділяти ресурси на часту санітарну обробку, технічне обслуговування і, можливо, заміну деталей, що призведе до простоїв і втраченого доходу. Вода високої чистоти також використовується для приготування середовищ і буферів. У діагностичних і медичних дослідженнях надчиста вода (тип I) використовується для розведення зразків, оскільки будь-які домішки можуть вплинути на результати. 

Для різних застосувань потрібні різні типи води високої чистоти. Щоб оптимізувати витрати, обмежити пошкодження обладнання і зберегти точність результатів, важливо визначити правильний рівень чистоти води (тип IV, III, II або I) в залежності від чутливості кожного застосування.

Які виклики існують у сфері очищення води на сьогоднішній день?

Вода високої чистоти особливо вразлива до забруднення слідами розчинних речовин і забруднювачів, таких як мікроорганізми, що утворюють водорості, і гази, такі як вуглекислий газ. Тому підтримання стабільної якості води є значним викликом.  

Щоб підтримувати параметри чистоти, визначені такими організаціями, як ASTM International, необхідно регулярно контролювати воду високої чистоти. Цього можна досягти, використовуючи обладнання з вбудованими можливостями моніторингу. Перед початком виробництва води високої чистоти слід промити місця збору, а надчисту воду не можна залишати відстоюватися. Також рекомендується уникати пластикових трубок на виході з очисних пристроїв, оскільки це може призвести до потрапляння мікропластику у воду, а фільтри також слід регулярно чистити або замінювати. 

Ще однією проблемою є швидке реагування на запити медичних лабораторій щодо технічного обслуговування або ремонту системи. Будь-яка затримка у відповіді від виробників і постачальників має значний вплив на продуктивність і кінцевий результат. Так, нещодавній дефіцит напівпровідників і товарів вплинув на постачання та доступність витратних матеріалів і запасних частин. Це призвело до затримок у постачанні та тривалих термінів виробництва обладнання, в тому числі на ринку чистоти води, через використання мікросхем в електричних водоочисних пристроях.  

Крім того, зростає проблема відповідності для систем очищення води, які повинні бути сертифіковані, щоб довести, що вони відповідають стандартам медичної води. У цій жорстко регульованій галузі все більше медичних лабораторій впроваджують належну лабораторну практику (GLP): керівні принципи відповідності, встановлені Управлінням з контролю за продуктами і ліками США (FDA) для регулювання діяльності підприємств і забезпечення безпеки та придатності їхньої продукції для використання. Технології очищення води підпадають під 5 “П”- люди, процедури, продукція, приміщення та обладнання, процеси (people, procedures, products, premises & equipment, and processes). Медичні лабораторії також прагнуть отримати сертифікати ISO, такі як ISO 9001:2015 та ISO27001:2013, щоб підвищити якість своєї діяльності та забезпечити безпеку своїх пацієнтів.

Чи впливають зміни в тенденціях у сфері охорони здоров’я на галузь? Якщо так, то яким чином? 

Разом зі зростаючою потребою в дотриманні вимог у медичних лабораторіях з’являється потреба в більшій кількості більш детальної документації, яка споживає ресурси. Це призвело до необхідності підключення систем очищення води до СУБП для полегшення простого і добре задокументованого моніторингу рівнів чистоти.  

Підключившись до СУБ, науковці та співробітники лабораторій можуть автоматично отримувати сповіщення про зниження рівня чистоти води або необхідність технічного обслуговування. Така централізація і стандартизація моніторингу економить людські години і виключає людські помилки, що підвищує ефективність і зберігає ресурси, які можуть бути краще використані для досліджень і критично важливої лабораторної діяльності.

Які рішення пропонує Evoqua ключовим гравцям у галузі охорони здоров’я?

Evoqua пропонує широкий асортимент продуктів і рішень для отримання води високої чистоти, придатної для використання в медичних лабораторіях, включаючи типи I, II і III. Ми пропонуємо функції Modbus® як додатковий аксесуар для всіх продуктів нашого лабораторного асортименту, що дозволяє підключати обладнання до Інтернету, керувати ним дистанційно та допомагає здійснювати цифровий моніторинг.  

У наших лабораторних системах також є елементи безперервної електродеіонізації Ionpure CEDI, які виробляють високоякісну деіонізовану воду, яку можна використовувати зі стерилізаторами та мийками, а також для приготування буферів у лабораторіях. У цих системах цифрові комунікаційні випрямлячі (DCR), керовані мікропроцесорами, допомагають лабораторіям підвищити енергоефективність та оптимізувати витрати, забезпечуючи живлення модулів під постійним контролем.